Göcek Marmaris Mavi Tur Rotası Göcek Marmaris Mavi Tur Rotası

Rotalar Sayfamızda yazılı olan mavi Tur birinci gün, ikinci gün, üçüncü gün, gibi devam etmektedir.Rotalar doğru şekilde anlatılıp,görsellikleri ile beraber sayfamıza yansıtmıştır. Buradan gidilecek koyları rahatlık ile seçebilirsiniz ve sorup bilgi almak istediğiniz bir şey olur ise bize merkez yat sayfamızdan yazmakta tereddüt etmeyin.

1. Gün: Göcek Marmaris Mavi Tur Rotası

Göcek limanında hazırladığımız yatımız, seçkin personeli ile misafirleri yatımıza yerleştirir, kokteyl sırasında kaptanımız rota ve yat içerisindeki güvenliğiniz ve rahatınız için kuralları anlatır,çok da uzatmaz, zira her nereden geldiyseniz, denize hasretiniz belli. İlk mola yeriniz Boynuz Bükü. Her köşesi güzel, umulur ki en güzel köşesi sizin olsun. Bir anlık da olsa, zira bu cennet koylar onlarca yatın ziyaretini bekler. Geceleme Sarsala Koyunda bu renkler ve ışıklar sanki sizin için görünür ve hiç umursamaz dış dünyanın dertlerini, şen kahkahalar mutlu kadehler tokuşur geç saatlere kadar.

2. Gün: Göcek Marmaris Mavi Tur Rotası

Kahvaltı hazır, şımartın kendinizi, sabahın ılık saatleri, keyfini çıkarın. Kaptanınız tüm detayları sizin için düşünsün, vira çapa rotamız Dış Göbün. Deniz berrak, derinlik uygun, snorkel için en uygun koylardan biri. Adanın, bir yatlık koyları ve kıyıya yakın ağaçları ile büyülüyor insanı, ama dahası var, bu güzelliklerin devamı ve emniyetli geceleme için sizi Ağa Limanına götürüyoruz. Beş çayınız, aperatifler ve akşam yemeğiniz de burada ama karaya çıkmak isterseniz, yürüyüş parkuru mükemmel, yol sonundaki kilisede, koyların tepeden görünüşünü kaçırmayın yanınıza kameranızı alın.

3. Gün: Göcek Marmaris Mavi Tur Rotası

Evet, bu sabah erken seyre çıktınız, ama kaptanın tecrübesi bu. Deniz sakin iken size başka cennetler göstermek için rotayı zamanında geçmek gerek. Kahvaltı Ekincikteki Semizce Koyunda, buradaki tavsiyemiz doğa harikası labirentleri yöresel kayıklar ile gezmeniz. Bu gezide İz tuzu Plajı, labirent kanalları, çamur kaplıcası, Köyceğiz Gölü ödülünüz olacak. Ama bunu istemezseniz, kaptanınız sizi öğlen yemeği için Kadırga Koyuna götürür. Uzun seyirlerin mola yeri kadırga koyunu seveceksiniz, ama gecelemeye Kumlu Büktesiniz. Emniyetlidir, Kumlu Bük’ün ışıklarına uzaktan bakın hareketli ama sessiz.

4. Gün: Göcek Marmaris Mavi Tur Rotası

Kahvaltı, Kumlu Bük ‘ün sakin koyunda, deniz sizi bekler. Sahildeki kumlarla kucaklaşın, kumlar ayaklarınızı okşasın, isterseniz sahilde koşun, kanınız hareketlensin, sabah sporunu böyle yapın. Kahvaltıda da ödüllendirsin sizi aşçınız bol çeşitlerle. Ama öğlen yemeği için Cennet Adasındayız. Beş çayına kadar buradayız, işte vira bismillah gece için Marmaris’teyiz. Yatımız, yiyecek ve su ikmali yaparken, size Marmaris’in hareketli gecesini tavsiye ediyoruz. Kaptanınızın rehberliğine güvenin, size yardımcı olsun, eğlenmek için doğru yerlere yönlendirsin sizi.

5. Gün: Göcek Marmaris Mavi Tur Rotası

Seyre erken başlıyoruz, kahvaltı Ekincik Koyunda, yüzme molası sonrası rotamız Dişibilmez Koy, hemen burunun arkasında doğa harikası nasılda güzel bir koy halk dilinde buraya aşıklar koyu diyorlarmış, alın şnorkel, palet ve maskenizi doğru denize. Öğlen yemeği ve molası sonrasında, kuyruk burnu altındaki nefis koydayız. Koyun kumsalı çok özel sanki birisi buraya gelip özel olarak plajı yapmış ve akşam yemeğine, aşçımızın Akdeniz mutfağının leziz yemekleri geceyi tamamlar ve deniz adamlarının ne şanslı olduğunu düşünürken, müziğin kışkırtan ritmi danslarla yakınlaştırır çiftleri birbirine.

6. Gün: Göcek Marmaris Mavi Tur Rotası

Sabahın ilk ışıklarını gece geç yatmanıza rağmen erken karşılarsınız, bu oksijeni bol cennet bölgede bırakın kendinizi denizin kollarına, orada denizle oynaşırken uyanın, eh yüzmek de sabah sporu, yüzülecek daha temiz yer mi bulunur? Kahvaltıda kızarmış ekmek ve sucuk kokuları, unutun diyeti, hani felekten bir gün çalmak var ya! Sonrasında Domuz Adası Panço Koyundayız. Metrelerce derinlikten çakılları saydıran bu berrak koy bırakılacak gibi değil, ama geceleme Binlik Koyundayız. Yürüyüş parkuru, su sporları yada maske ile dalış için tam yeri. Aşçımızın muhteşem aperatifleri ve soğuk rakılar, size gün batımında başka bir yerde görmediğiniz kadar lezzetli gelebilir.

7. Gün: Göcek Marmaris Mavi Tur Rotası

Sabahın ılık ve durgun denizi öyle çekicidir ki, denizdeki saatlerin nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Suyun uygun sıcaklığından, hele son günlerde artık denizle bütün olmak var ya, kısalır zaman denizde, ama gün hala cömert. Bu Cleopatra’ya yakıştırılan Hamam Koyda, bir de hamam denen harabeler var, bu yalnız koyda kraliçe ne yapacaksa hamamı. Ama koyun her uğrayanına da kendini soylu gibi hissettirmesine de ne demeli? Öğlen yemeği aşçımızın maharetli elleriyle rengarenk ve lezzetler harika. Öğlen sonrası çıkan rüzgar rotamız (Yassıcalar), kaptanları hareketlendirir, vira bismillah, yelkenler fora, makine stop, işte sessizlik. Yatınızın suları yaran şırıltısı ve rüzgarın fısıltısı, personel tecrübeli, büyülendiğinizin farkında. Aperatifler hazır, beş çayı sizi bekliyor, güneşi yolcu ederken akla gelen;

Yüzümde pırıl pırıl sevinç gördüğün gün,

Nice konakları yıkılmıştır gönlümün

Dalgıçsan dal, gözlerimin denizine bak,

Dibinde mahsun bir deniz kızı görürsün.

Geceleme Yassıcalarda. Haydi! Maske, şnorkel, palet. Berrak deniz sizi bekliyor.

8. Gün: Göcek Marmaris Mavi Tur Rotası

Kahvaltı erken olmalı, yol uzun, sevdiklerinize yolculuk var bedenler dingin, bedenler bronz ve sıhhatli. Eh bir de geride bir haftadır size dost olup, denizde yaşamayı öğreten deniz adamları var. Bırakmak zorunda olduğumuz, tabii zor olacak ayrılık her iki tarafa da. Zarflarınızı hazırlayın! Gelenektir sizi ağırlayan, kollayan personele. Onlar da bulsunlar aradıklarını, bağlansınlar, denize boşa gezmiş olmasınlar. Sonbaharda düğünleri olabilir ya da denizi meslek seçip kalsınlar, yoksa her sene ayrı personel yetiştirmek zor. Saat 10:00 ayrılık vakti. Valizleriniz denizciler tarafından araca yerleştirilir. Haydi Allah selamet versin seneye görüşmek üzere. – Göcek Marmaris Mavi Tur Rotası