Bodrum Gokova Mavi Tur Kiralık Yat Bodrum Gokova Rotası

Misafirlerimize tavsiyemiz, Kiralık yat ile mavi tur bodrum gokova rotası bir haftalık mavi yolculuk için temmuz ve ağustos aylarında en uygun rotalardan biri olmasıdır yaz sezonunun nemli ve sıkıcı havası sürekli esen rüzgarlar ile hem yelkene müsaittir hem de nemden uzak tutar insanı burada rüzgardan kastedilen kuvvetli ve insanı bezdiren olmadığı gibi insanı serinleten kiralık yat rotası ve fırışka yelken rüzgarlarıdır ve nemide kurutur bu nedenle tavsiye edilen rotalarımızdan biri olmaktadır

1. Gün: Kiralık Yat Bodrum Gokova Rotası

Transfer aracı ile kiralık yata için misafirler kabinlere yerleştirilir. Tanışma kokteyli ve kaptanınızın güvenliğiniz için kiralık yat ile bilmediğiniz kuralları öğreten tavsiyeleri sonrası, eksikler yeniden sorulup tamamlandıktan sonra vira bismillah rotamız (tavşan burnu). Yaklaşık bir saatlik seyir sonrası koya yanaşırken, aman acele etmeyin kaptanınız manevrayı bitirsin ve denize öyle atlayın. Kısa bir yüzme molası ama daha güvenli ve farklı bir koya demir alıyoruz. Bir saat sonra (pabuç burnundayız). Akşama levrek mangal var, aşçı mangalı yakarken siz de gün batmadan rakıları bir yoklayın bakalım. Sofra renk cümbüşü, mangalda neler olmazki, tabii elbette işi bilen aşçılarla çalışıyoruz.

2. Gün: Kiralık Yat Bodrum Gokova Rotası

Sabah kahvaltısı kiralık yatlar ile aynı koyda, bol çeşitli kahvaltıya bir türlü veda edemiyorsanız bu normaldir, denizde iştah daha farklıdır, siz keyfinize bakın. Sonra vira çapa rotamız (alakışla koyuna). Yaklaşık bir saatlik seyirle bu güzel bu berrak deniz ile görsel ziyafete dönüşüyor öğlen yemeği. Daha sonra siz kahvelerinizi yudumlarken hafif müzik sizi siestaya davet eder, eh sizde bırakın kendinizi. Sonrasında kaptan gecelemek için (çökertmeye) dümen çevirir. Çam ağaçlarının denize yapmış olduğu gölgeler ve koyun doğanın içinde bir ressamın yaptığı kadar güzel görünen bu eşsiz köşe sizi büyüleyecektir. Denizin uygun sıcaklığı, saatlerin nasıl geçtiğini fark etmeden çocuklaştırır sizi. Çay ve aperatif saatinde kıç üstündeki masada toplandığınızda, denizde olmanın ne büyük nimet olduğunu düşüneceksiniz.

3. Gün:

Sabah kahvaltısında aynı koydayız kiralık yatlar ile gece ve gündüz farklı ışıklarla değişen koyun güzelliği mükemmel, kahvaltı sonunda bu akvaryum görünümlü denizde balıkları beslersiniz. Tabii ayrılmak zor bu güzel koydan ama rüzgar başladı artık, yelkenler fora rotamız armoni koyu. Sessiz yelken seyri denize daha çok bağlar sizi, üç saat sonra armoni koyundayız, uygun bir yere demirleyen kaptanınız, öğlen yemeği ve yüzme molasını burada verir ama gün daha bitmedi vira bismillah akşam için çatı koyundayız. Beş çayına sigara börekleri var ama akşama da mangal, neler yapabileceğinizi siz tahmin edin ama bize göre rakınızı kapın ve aşçının yanına yerleşin ,o size çilingir sofrasını kurar orada, bu arada sofrayıda unutmayın finali orda yaparsınız.

4. Gün:

Pek çiğ yağmaz Gökova körfezine, güvertede uyandıysanız yeni güne, bırakın kendinizi denizin ılık kollarına kahvaltı çanı duyulana dek çıkamazsınız sudan. Bol çeşitli kahvaltı sonunda çapa kaldırıyoruz, rotamız (çamaltı koyu). Kaptanınız ortalama bir saatlik seyirle, yarım ada oluşturmuş yüksek tepelerin denizde dantel gibi işlenmiş çamaltı koyuna yanaştırır yatımızı. Dışarısı biraz kabarık deniz de olsa içerisi süt liman. Manzara nefes kesici, öğlen yemeği ve kahvesi için buradayız. Adı üzerinde çamlar bu kadar yakın olunca denize, adı da çamaltı olmuş bu güzel koyun. Demiri (kürfeye koyuna) gecelemek için kaldırıyoruz, kısa bir seyir sonu hazırlanmış böreklerle çay saati ve yatıya buradayız.

4.Gün

Erkenden vira bismillah! Koylar o kadar çok ki, kiralık yat ile gösterebileceğimiz kadarını sunalım sizlere. Kahvaltı (tuzla koyunda), sonra tekrar vira demir (löngöz koyu), görmeden gidilmez. Yatıya (İngiliz limanındayız), yatımızın su ihtiyacını ikmal etmek için (okluk koyundayız). Son dönemlerde yelkencilerin ustası sayılan, dünyayı geleneksel tırhandil yatı ile gezmiş, bu büyük yürekli adam’ın Sadun Bora’nın koyu da sayılır. Koyun girişinde Sadun Bora’nın deniz kızı güneşlenir, iskele tarafındaki taşın üstünde fikir babası tabiî ki Sadun Bora’dır. Her gidiş gelişinde konuşur deniz kızıyla. Yeşilin türlü tonları ve denizciler için emniyetli olması ile kaptanların gözde koylarındandır.

6. Gün:

Kahvaltı İngiliz limanı okluk koyunda. Çamların kokusu yeniler insanı adeta, tabiat ananın bu kadar cömert olduğu kiralık yat ile bu koydan hareket etmek gerek, zira rotamız (sedir adasına). Açıkta rüzgar altı koyuna funda çapa, kaptanınız karaya çıkmanıza yardımcı olacak, bu ilginç plajda Cleopatra’nın yüzdüğü ve kumlarının dışarıdan getirildiği söylenir. Ne kadar doğru bilinmez ama siz kraliçe ile aynı kumsalı paylaşın. Dönüşte masanız hazır, yemeğinizin ve kahvelerinizin tadını çıkarın. Akşama( karacasöğüt limanındayız), iskeleye yanaşan kaptanınız, isterseniz yarım saatlik mesafedeki Marmaris’in renkli gecelerine gönderebilir sizi, tabii minibüsle ama seçenekleri kullanmak isterseniz, ya yatta kalın akşama sahil yürüyüşü yapın, yada bu küçük köyü keşfe çıkın.

7. Gün:

Sabah erkenden kiralık yat ile demir alıyoruz, yolumuz 2.5 saat, kahvaltı mazı bükünde. Bu turkuaz görünümlü koyda durduğumuzda, dönüş de size göre başladı elbette. Biliyoruz ki, tatilin pek çabuk geçtiğini düşünüyorsunuz, ama bilin ki doğru grup, kaptan ve personelle tanışmak da başlangıç için güzel, (mazı koyundayız) kahvaltı ve yüzme molası sonrası rotamız (orak adası),öğle yemeği burda ,tekrar demir alıyoruz (tavşan burnu), beş çayı, yüzme molası,rotamızı kara adanın poyraz koyuna gecelemek için kalıyoruz. Akşam yemeği sonunda, kos adasının uzaktan görünen ışıkları, ama ulaşmayan gürültüsü ile bir gece daha geçiriyorsunuz.

8. Gün:

Artık dönüş teleşı başladı, sabah erkenden kalkan vedalaşır gibi denize girer, öyle ya seneye kim bilir kaçımız beraber olacak tatılde. Gönül elbette ister ama şartları tamamlamak gerek. Para, zaman, sıhhat ve ille de istek. kiralık yat ile tatili siz isteyin biz hazırlayalım. Kahvaltıdan sonra limandayız, vadalaşmadan önce zarfları personele veriniz ki, hafta boyunca size hizmet eden bu denizciler de sizi gönül rahatlığı ile uğurlasın, valizler transfer aracına yüklenirken,vedalar tekrar buluşmak üzere.