Lüks Yat Kiralama ile Kekova Rotası Lüks Yat Kiralama ile Kekova Rotası

Rotalarımızı kaptanlar tarafından hazırlanmış ve lüks kiralık mega yatlar kiralama ile Kekova rotası, siz misafirlerimize öneriyoruz rota seçiminde yardımcı olmak amacıyla görsellik için fotoğraflar ve şiirsel bir yazı biçimi kullanılmıştır. Bizler kaptan olarak daha inceden bu rotaları teknelerimiz ile bire bir gezmiş ve bu rotalardaki seçimlerimiz, en emniyetli ve doğası ile deniz temizliği ile en güzel koylardır.

1. Gün: Lüks Yat Kiralama ile Kekova Rotası

Eksiksiz tamamladığımız lüks yat kiralama ile öğleden sonra saat 16:00’ya kadar misafirlerimizi bekliyoruz. Tanışma kokteyli ve geleneksel tekne kuralları, size denizi, yatın kullanımını ve rotanın detaylarını anlatacak. Günü limanda harcamamak gerek, ilk mola (Göcek Adası). Beş çayı sonrası (Sıralı Büke) gecelemeğe gidiyoruz. Sakin ve emniyetli olduğunu bildiğimiz bu koylarda, ilk gece tavsiyemiz dışarıda teknenin üstünde bin yıldızlı otelde gecelemeniz, yıldızların yakınlığı şaşırtacak sizi saman yolu açık seçik.

2. Gün: Lüks Yat Kiralama ile Kekova Rotası

Kahvaltı sonrası rotamız lüks yatlar kiralama yapan firmalar Ölüdeniz görmeden gitmeyin tavsiyelerde bulunurlar. Bu güzel koy koruma altına alındığı için girmeye müsaade edilmiyor, hemen yakınına demirliyoruz. 2050 metre yüksekten atlayan yamaç paraşütçüleri kumsala inen martılar gibi, öğlen yemeğinde aşçı ve personelin telaşı hep size Akdeniz’in hafif mutfağının lezzetlerini tattırmak için. Yemek sonrası siesta ve yüzme molasından sonra gecelemek için, St. Nikolas Adasına çevrilir rotamız. Bu yarı batık ada, Bizans dönemine ait ve denizi mükemmel. Kaptanınız sizi servis botu ile adaya çıkarsın, hem antik şehri gezin, hem de gün batımını bu adadan izleyin.

3. Gün: Lüks Yat Kiralama ile Kekova Rotası

Kaptanınız programı yetiştirmek ve sizi denizde rahatsız etmemek için gün doğmadan demir alır. Yedi Burunlar ve Patara Plajı önünüzde, eğer gün doğumunu seyretmek isterseniz, sizde uyanın! Seyrimiz yaklaşık 3.5 saat. Ilık sabah rüzgarı ve sabah kahvesi size rotayı takip etmek ve denizcilik hakkında fikir verecektir. Çatal adalarını geçtikten sonra kahvaltı Yeşilköy Furnaz Koyunda. Öğlene doğru, Kaş Bayındır Limanındayız. Kaşlıların yüzmek için tercih ettikleri bu nadide koyda, minik çakıllı plajlar var. Kaş da hemen karşınızda, bu arada ana karaya bu kadar yakın ve her türlü ikmalini Kaş’tan yapan Castellorizon Adası, bir selamlama mesafesinde. Uluburun dar boğazdan geçince işte Likyadasınız. Kale tüm ihtişamı ile karşınızda, açık müzedir, çıkmayı düşünürseniz kameranızı almayı unutmayın.

4. Gün: Lüks Yat Kiralama ile Kekova Rotası

Kahvaltı için daha mükemmel bir koy olamaz. Karaloz bir spiral gibi adeta. Denizle buluşmak için düşünmezsiniz, hatta kim bilir, bir daha bu cennete yolunuz düşer mi tadını çıkarın! Yine vira bismillah, rota Çay Ağzı ,öyle çok görecek şey var ki. Andriake geç, roma erken Bizans Myra, Likya dönemi, noel baba yani, St. Nikola kilisesi burada, Sülüklü Plajı sanki Akdeniz’e ait olmayan bir kumsal gibi. Demre çayının alüvyonlarıyla dolu çay ağzı zaten kuş cenneti gibi. Bütün bunları bir güne sığdırmak çok zor ya. O eşsiz kumsal ve sonundaki ilginç dere, billur, berrak ve kar suyu kadar soğuk, denemeye değer. Geceleme Gökkaya Koyunda. Boşuna Üç Ağızlar dememişler. Denizin nerde kara, nerde ada olduğu belli değil, tanrı belli ki buraya fazlaca cömert davranmış.

5. Gün: Lüks Yat Kiralama ile Kekova Rotası

Artık alıştınız lüks yat kiralama size iyi geldi güne denizde uyanmaya, kahvaltı zengin, renkli ve iştah sonsuz. Bunlar sıhhat işareti. Ama acelemiz, durgun denizde Likya evlerini ve şehrini görmek için. 13. yy’deki depremle sulara gömülen evler ve temelleri hemen suyun altında öylesine belli ki, seyire devam, koyları kaptanınız göstersin siz beğenin, öğlen yemeği ve siesta istediğiniz koyda olsun. Artık dönüşteyiz, yatıya kalmak için Furnaz Koyundayız. Geceleme burada. Akşamın neşeli müziği ve aşçımızın altın parmaklar ile yaptığı yemekler, uyumadan önce iki kadeh rakı da sizi bekler.

6. Gün: Lüks Yat Kiralama ile Kekova Rotası

Bu sabahı biraz uzunca yatakta geçirebilirsiniz. Zira kaptan, gün doğmadan vira demir demek zorunda. Seyrimiz dört saat, biraz sallansa da yatımız emniyettesiniz. Ağa Limanına funda çapa işte ayrı bir cennet, durgun, berrak, sakin. Kahvaltı hazır, gününüz aydın, yüzme ve yürüyüş şansını kullanın, parkurun sonunda antik kilise var, görmek isterseniz öğlen yemeği içinde buradayız, siesta ve beş çayından sonra vira bismillah. Dar boğazdan geçip Göcek koylarına yeniden merhaba. Rotamız Batık Hamam, görmek isteyenlere kaptanınız yatın botu ile yardımcı olacaktır. Tabii koyda yalnız değilsiniz, ama bu güzelliği paylaşmak için gelen yatların güzellikleri de anlayanlara yat ziyafeti.

7. Gün: Lüks Yat Kiralama ile Kekova Rotası

Hep zamanın nasıl çabuk geçtiğini düşünürsünüz, ama lüks yat kiralama mavi yolculuk ille de tanışmak değil mi? Bir şans değil mi? yarının güzel tarafı da var, sevdiklerinize kavuşmak, onlara anlatacak çok şey var. Kahvaltı sonrası hareketlenen rüzgar olursa, vira çapa yelkenler fora, makine stop, rüzgarın kollarındayız. Rotamız Domuz Adası, Panço Koyu, öğlen yemeği, siesta ve beş çayına kadar buradayız ama gecelemek için başka koya gidiyoruz. Hemen karşı kıyıdaki Boynuz Bükünü görmeden gitmek olmaz. Sanki yeşilin tonlarının birbiri ile yarıştığı bu koya gecelemek için geliyoruz. Balık tutmaya merakı olanlar haydi! Akşamlığınızı kendiniz çıkarın. Yemek ve sonrasındaki sohbet, deniz adamları kıvamında hep, bir yanı yeniden buralara dönmek planları ile romantik gece yıldızları sayarken biter burada.

8. Gün : Lüks Yat Kiralama ile Kekova Rotası

Kahvaltı, toplanma telaşı, valizler, adresler vs. kaptanınız usulca demir kaldırıyor, eh artık dönüş başladı eve. Zarflarınızı unutmayın! Adettendir bu genç deniz adamlarına, daha fazla sevdirir denizi, eh sizce de bu mutlu geçen yolculuğun ifadesi değil mi? Saat 10:00 lüks yat kiralama yapan acenteleriniz sizi karşılıyor. Tur hakkında olumsuzluk olup olmadığını öğreniyor. Rıhtımdasınız artık, denizciler valizlerinize yardımcı olacak ve aracınıza kadar eşlik edecekler size. Yeniden görüşmek üzere…

Dünya bir bakışımızdır bizim

Ceyhun Nehri gözyaşımızdır bizim

Cehennem dert çektiğimiz günler

Cennetse gün ettiğimiz günlerdir bizim

– Lüks Yat Kiralama ile Kekova Rotası