gocek_bodrum_mavi_tur Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Sayfamızı ziyaret eden siz misafirlerimize kiralık guletler ile göcek marmaris bodrum rotası 2 haftalık uzun bir tur için tavsiyelerimiz şudur genelde iki haftalık gulet kiralama ve misafirlerimize hitaben. lutfen mavi yolculuk için gelecek olduğunuz arkadaş gurubunuzuda seçici davranmanız dır,biz işletme olarak daha önceden yaşamış olduğumuz deneyimlerimizi sizler ile paylaşmak istedik, beğendiğiniz yatın kabin sayısı çok ise gurubunuz bunu doldurmaya yeterli deyilse, maliyeti düşünerek başka arkadaş bulup tekneyi doldurmaya çalışmayın sonradan bulmuş olduğunuz arkadaşlarınız 15 gün boyunca sizlere uyum sağlamayabilir. en doğru karar, arkadaş sayınıza göre bütcenize uygun yat kiralamaktır.

1. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Misafirlerimizi havaalanından transferi için limanda lüks kiralık guletler bekliyor araç ile misafirleri alıp yatımıza getiriyoruz. Gemiciler, verilen kabinlere valizleri yerleştirdikten sonra tanışma kokteyli var. Güvenliğiniz ve rahatınız için kaptanınız kuralları anlatıyor hamen, sonra kaptan makineyi çalıştırıp vira bismillah diyor. İlk koy uzak değil,(at buku) günün yorgunluğuna dur demek gerek, ve ikinci koy, (bedri rahmi koyu) ‘ilk etki en iyi etkidir’ sözüne en iyi örnek. Akşama, bir zamanlar bir yazara sürgün yeri olan bu cennetteyiz. Yazarın çizdiği balık hala kıyıdakı kayanın üzerinde, kaptanınıza sorun size göstersin.

2. Gün: Göcek Bodrum Mavi Tur Rotası

Sabahının akşamından daha da güzel olduğu bu koy, kiralık guletler koyu süslüyor kahvaltıda iştah açıyor, eh kahvaltıda zaten eksik yok, rotamız göcek koyunun en dibine, (batık hamama) aman kaptan manevra yaparken sakın coşup denize atlamayın, kaptanınız size doğru zamanı söyleyecektir. İsterseniz yatın servis botu sizi kıyıdakı harabeye götürsün, rivayet Cleopatra’nın burada yüzüğünü söyler. Ama haksız da gözükmüyor,beş çayıiçin tercihimiz (dış göbin koyu) geceleme için (ağa limanına) dümen çeviriyoruz, bu emniyetli ve sakin koy sabah seyri için gerekli.

3. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Sabah,şafaktan önce kaptan demir kaldırır, kahvaltı bir başka koyda. ister Yatakta kalın yada gün doğumunu seyretmeye güverteye çıkın, kameranızı da alın, üç saat sonra (ekincik semizcedeyiz) Kahvaltı, yüzme molası sonrası yönümüz (Marmaris kumlu bük)Öğlen yemeğine buradayız. Bu sakin, adı gibi nefis koy, yemek, su sporları ve dinlenmek için çok güzel, ama geceleme bir başka yerde (kadırga koyunda) zira sabah yine seyir var.

4. Gün:

Kadırga koyunun berrak denizi uyandırsın sizi, kahvaltı için bu eşsiz görüntülü  sabahtan sonra, rotamızı (serçe limanı), Bu sarp yamaçlar arasındaki güvenli koy, aperatiflerinizi  burada alın, keyifle yüzün, sohbet edin, resimler çekin. Beş çayı sonrası yine şölen var. tekrar hareket (bozukkale) koyuna çeviriyoruz. gecelemeye müsait yer ,Tepede hala ayakta duran bu harabeler antik çağlardan, koy da adını buradan alıyor, sanki duvar görünümlü kayaların arasından girilen bu koy, saklı bir cennet gibi, Aşçınız geceyi doyumsuz yapmak için uğraşıyor,

5. Gün:

Bozuk kale limanındaki unutulmaz anılar hafızanızdan çıkmayacak eminiz. Rotamız  boz burun, o zamanın sünger ve  balık avcıları, şimdilerde ahşaptan yat imal ediyor, bükte ve koyda onlarca yat inşası var, görmek mümkün. Öğlen yemeği( bozukkale limanında) yatın su ihtiyacı karşılanır, tekrar hareket ederek

(kiliseli adadayız) Yüzme molası kahve ikramı ile şenlenirken, öğlen sonu hisarönü körfezindeki (dirsek büküne) geliyoruz. Bu yerleşimin henüz uğramadığı bakir bölge, turkuaz mavisi denizi ile çok güzeldir. Akşam için farklı planlarınız yoksa, köşedeki yalnız restaurantta akşam yemeği için anlaşabilirsiniz. Taze balık, kalamar ve ahtapotu çok güzeldir

6. Gün:

Sabahın erken ışıkları, bol oksijenli, kekik kokan dağlar uyutmaz sizi. Denize girin, yüzmek kahvaltıya kadar sabah sporu olsun. Biraz daha kalıyoruz burada çünkü yolumuz uzak değil, öğleye doğru (kemeriye adasındayız) Yemek ve yüzme molası için demirliyoruz. Siesta’dan sonra yönümüz (selimiye kızkumu) yuzme molası sonrası hareket (dişlice adası) Yanaşıyoruz, bu çok ilginç kaya yapısı denize diğerlerinden farklı olarak, derine dik olarak iner. Başka koylarda görmediğimiz bu coğrafik yapı, tabii ilginç, snorkel yapmak ve yüzmek için mükemmel, geceye buradayız.

7. Gün:

Dişlice adasındaki kahvaltıdan sonra, çiftlik limanına hareket ediyoruz. Ortalama 1.5 saatlik bir seyirden sonra (çiftlik limanındayız) Öğlen yemeği için fazla uzunca kalmadan, kaptan kumanya takviyesi için datçaya çevirir rotayı. İkmal sırasında sizde çıkın bu şirin kasabayı gezin yada siestaya devam edin. Yolcular yata döndükten ve yatın ihtiyaçları tamamlandıktan sonra, (kargı koyunun) yanındaki akvaryum koyuna gelinir. Adı kadar berrak ve hoş bir koy burası, gecelemeyi burada yapıyoruz.

8. Gün:

Kargı koyunun denizden görünen sahili ve dalgaların fısıldayarak kumsalla oynaşması, sabah kahvaltısını eşsiz dakikalar olarak hafızalara kazıdıktan sonra vira çapa. Ortalama 3 saatlik bir seyrimiz var antik liman (knidos’un) içine demirleyen yatımız, dışarıdan da öyle güzel gözüküyor ki, kaptanınız servis botuyla sizi antik şehri görmeniz için yardımcı olacak .. Gezi sonunda susamış olmalısınız, ama soğuk biralarınız ve meşrubatlarınız hazır bile, yine demir kaldırıyoruz, gecelemeye (mersincik limanına) gidiyoruz. Seçilen bütün bu koylar, geceleri sizin emniyetiniz ve rahatınız için, yıllarca tecrübe edildikten sonra seçilmiştir. Akşama hazırlanan mükemmel yemekler ve müziğin nameleri ile bir gece daha doyumsuz sohbetlerle devam eder.

9. Gün:

Artık Gökova koylarındayız. yolculuğumuzun başlangıcından beri, Türkiye’nin en nadide yerlerini geziyoruz. Rotamız ve kiralık guletler ile tatil kararınızın ne kadar doğru olduğunu gördünüz. Hatta denizciliğe meraklı olanlar, kaptandan temel denizcilik kurallarını öğrenmek isterse, bunu zevkle yapacaklardır. Rotamız ( armoni koyu), 3.5 saatlik seyrimiz var. Seyirde rotayı siz çizin, siz hesaplayın, harita okumayı öğrenin, temel denizcilik bilgilerine sahip olun, pusula takip edin! Seveceksiniz. Yemek ve kahve molası burada ama derslere de devam. Önümüzde yarım saatlik bir rota daha var, gecelemek için (çatı koyunu ) tercih ediyoruz. Mangalınızı yakın ve başına da çilingir sofrasını kurun.

10. Gün:

Çatıdan erken hareket ediyoruz. Kahvaltıya gecikmemek lazım, bu yüzden seyrimiz erken. Yaklaşık bir saat sonra (yedi adalar çamaltı koyundayız) ister kumsala çıkın, ister şnorkel yapın, doğa öyle güzelki burada bunları size elbette abartarak anlatmıyoruz, çünkü siz de artık var olanı, bir denizci gözü ile gördünüz. Her yakın mesafede bitmeyen yüzlerce koy ve temiz deniz, hatta harabeler. Nasıl bir vatanda, nasıl bir coğrafyadayız anladınız, tanrıya şükretmek gerek, çünkü bu macerayı size yaşatan kaptanlarınızın, bu karşılaştırmayı, akdenizin her köşesine yaptıklarını bilin. Beş çayı sonrası rotamız (küfre koyuna), geceleme burada. Hatıralarınıza eklediğiniz dostlarınızla şarkılar söyleyin, sesiniz güzel olmasada biz anlarız mutluluk namaleridir bunlar.

11. Gün:

O kadar görecek yer varki, bu zamana kadar hep farklı koylarda durmak için sabah rahatınızı bozduk, ama hepsi sizin göz zevkiniz ve güvenliğiniz içindi. Bu seferki koyuda öyle kiralık guletler içinde manzarasını görmeden gitmeyelim dedirtenlerden, (tuzla koyuna) dümen çeviriyoruz. Kahvaltı ve öğlen yemeği için buradayız, kaptanınız göstermedik yer bırakmamak için elinden geleni yapıyor. Vira çapa rotamız (löngöz koyu), elbette yalnız değilsiniz koylarda, ama bizim seçtiğimiz kaptanlar, denizin üstü kadar denizin dibini de bilirler. Uygun bir yer bulacağına eminiz, emniyet esastır, gecelemek için buradayız. Gecenin dingin, sakin ve huzurlu sessizliği şair olmak için çok zorlamaz insanı.

  • Bu gecenin son gece olması da var
  • Emret gül renkli şarabı getirsinler
  • Gafil bir kez gittin mi bir daha dönmek yok
  • Altın değilsinki gömüp çıkarsınlar

12. Gün:

Sabahın telaşı aşçıda farklı, gemicide başka, hepsi sizin rahatınız için. Kahvaltı sonunda hergün saat 11:00 civarında hakim rüzgarlar çıkar sürekli, rotanız istikametinde ne büyük şanstır gökovada, kaptan ve personeli yelkenleri fora eder, makina stop, rüzgarın fısıldayan sesi, yol alan kiralık guletler birbir etrafında dans eder gibi yatınızın sessizliği bozan hışırtısı, bunun tadını çıkarın. Rotamız (okluk bükü), Türkiye’nin dünyayı geleneksel tırhandil ile ilk kez gezen yelkencisi, Sadun Bora buradadır, koyun girişinde mahzun deniz kızı karşılar sizi, ama o hep Sadun Bora’yı bekler. (İngiliz limanının) bu eşsiz kıvrımları büyüler sizi, kaptanınız limana yanaşır, beş çayınız, aperatifler yada rakı zamanı gelmiştir artık gerisi size kalmış.

13. Gün:

Fark ettiniz değil mi!!! Biz buna alışmak diyoruz, yatın sahibi gibi davranmak yerine, personele misafir olduğunuzu hissettirirseniz, bu yalnız deniz adamları sizin için inanamayacağınız kadar fedakar olabilirler. Eminiz deniz hakkında onlardan çok şeyler öğrendiniz, tanıştınız. Biz doğru kaptanı ve personeli bulduğunuzu farzediyoruz, tabii yanlışları düzeltmek bizim görevimiz, yeter ki bilelim. Kahvaltıdan sonra rotamız (sedir adası), 1 saatlik seyir sonunda alargadayız. Kaptan servis botu ile sizi adaya çıkaracak, kameralarınızı almayı unutmayın. Beş çayını da burada veriyoruz, gecelemek için (karacasöğüt limanına )demir alıyoruz. Akdeniz akşamlarının hiçbiri diğerine benzemez. Marmaris 30 dakikalık mesafede, çikmak isterseniz kaptanınız yardımcı olacaktır.

14. Gün:

Demiri erkenden alıyoruz, rotamız (çökertmeye). 3 saatlik seyrimiz var, kahvaltıya biraz geç başlasak da çökertme buna değer, ama (orak adasını) da görmeden olmaz. Bu turkuaz renkli koy tabiat harikası, öglen yemeğine buradayız. Maske ve paletinizi alın, keşfedin denizin dip güzelliklerini. Siesta sonrası demir alıp (kara adanın poyraz limanına ) gecelemek için geliyoruz. Turumuzun son gecesi, karşıda Kos adasının ışıkları görünüyor, gece sakin. Dönüş hazırlıkları için valizler hazırlanır, tabii adettendir, misafirler gönüllerince zarflarını personele verir, ki, bu memnuniyetin ifadesidir, sizi her türlü şartlarda kollayan ve hizmet eden personelinde gönlünü almak gerek. Vedalar böyle daha gerçekçi olur.

15. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Artık herkes hazır, kahvaltı sonrası demir alan kaptanımız, bodrum limanına yanaşır, servis aracımız sizi bekliyor, denizciler valizleri araca yerleştirirler, ışıltılı gözleri ve dinlenmiş bronz bedenleri uğurlamak tabii denizcilerin karıdır, zira bilirler ki seneye yeniden buluşmak var. Verilen emeğin boşa gitmediğinin ifadesidir gülen gözler, artık veda vakti yeniden görüşmek üzere. göcek bodrum mavi tur rotası…