gocek_bodrum_mavi_tur Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Sayfamızı ziyaret eden siz misafirlerimize kiralık guletler ile Göcek Marmaris Bodrum rotası 2 haftalık uzun bir tur için tavsiyelerimiz şudur genelde iki haftalık gulet kiralama ve misafirlerimize hitaben. Lütfen mavi yolculuk için gelecek olduğunuz arkadaş grubunuz da seçici davranmanızdır. Biz işletme olarak daha önceden yaşamış olduğumuz deneyimlerimizi sizler ile paylaşmak istedik. Beğendiğiniz yatın kabin sayısı çok ise grubunuz bunu doldurmaya yeterli değilse, maliyeti düşünerek başka arkadaş bulup tekneyi doldurmaya çalışmayın. Sonradan bulmuş olduğunuz arkadaşlarınız 15 gün boyunca sizlere uyum sağlamayabilir. En doğru karar, arkadaş sayınıza göre bütçenize uygun yat kiralamaktır.

1. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Misafirlerimizi havaalanından transferi için limanda lüks kiralık guletler bekliyor araç ile misafirleri alıp yatımıza getiriyoruz. Gemiciler, verilen kabinlere valizleri yerleştirdikten sonra tanışma kokteyli var. Güvenliğiniz ve rahatınız için kaptanınız kuralları anlatıyor hemen, sonra kaptan makineyi çalıştırıp vira bismillah diyor. İlk koy uzak değil At Bükü günün yorgunluğuna dur demek gerek, ve ikinci koy, Bedri Rahmi Koyu ‘ilk etki en iyi etkidir’ sözüne en iyi örnek. Akşama, bir zamanlar bir yazara sürgün yeri olan bu cennetteyiz. Yazarın çizdiği balık hala kıyıdaki kayanın üzerinde, kaptanınıza sorun size göstersin.

2. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Sabahının akşamından daha da güzel olduğu bu koy, kiralık guletler koyu süslüyor kahvaltıda iştah açıyor, eh kahvaltıda zaten eksik yok, rotamız Göcek koyunun en dibine Batık Hamama. Aman kaptan manevra yaparken sakın coşup denize atlamayın, kaptanınız size doğru zamanı söyleyecektir. İsterseniz yatın servis botu sizi kıyıdaki harabeye götürsün. Rivayet Cleopatra’nın burada yüzüğünü söyler. Ama haksız da gözükmüyor, beş çayı için tercihimiz Dış Göbun Koyu geceleme için Ağa Limanına dümen çeviriyoruz. Bu emniyetli ve sakin koy sabah seyri için gerekli.

3. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Sabah şafaktan önce kaptan demir kaldırır, kahvaltı bir başka koyda. İster yatakta kalın yada gün doğumunu seyretmeye güverteye çıkın, kameranızı da alın, üç saat sonra Ekincik Semizcedeyiz. Kahvaltı, yüzme molası sonrası yönümüz Marmaris Kumlu Bük öğlen yemeğine buradayız. Bu sakin, adı gibi nefis koy, yemek, su sporları ve dinlenmek için çok güzel, ama geceleme bir başka yerde Kadırga Koyunda zira sabah yine seyir var.

4. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Kadırga koyunun berrak denizi uyandırsın sizi, kahvaltı için bu eşsiz görüntülü sabahtan sonra, rotamızı Serçe Limanı. Bu sarp yamaçlar arasındaki güvenli koy, aperatiflerinizi burada alın, keyifle yüzün, sohbet edin, resimler çekin. Beş çayı sonrası yine şölen var. Tekrar hareket Bozukkale Koyuna çeviriyoruz. Gecelemeye müsait yer, tepede hala ayakta duran bu harabeler antik çağlardan, koy da adını buradan alıyor. Sanki duvar görünümlü kayaların arasından girilen bu koy, saklı bir cennet gibi, aşçınız geceyi doyumsuz yapmak için uğraşıyor.

5. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Bozukkale Limanındaki unutulmaz anılar hafızanızdan çıkmayacak eminiz. Rotamız Bozburun. O zamanın sünger ve  balık avcıları, şimdilerde ahşaptan yat imal ediyor, bükte ve koyda onlarca yat inşası var, görmek mümkün. Öğlen yemeği Bozukkale Limanında yatın su ihtiyacı karşılanır. Tekrar hareket ederek Kiliseli Adasına yol alıyoruz.

Yüzme molası kahve ikramı ile şenlenirken, öğlen sonu Hisarönü Körfezindeki Dirsek Büküne geliyoruz. Bu yerleşimin henüz uğramadığı bakir bölge, turkuaz mavisi denizi ile çok güzeldir. Akşam için farklı planlarınız yoksa, köşedeki yalnız restaurantta akşam yemeği için anlaşabilirsiniz. Taze balık, kalamar ve ahtapotu çok güzeldir.

6. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Sabahın erken ışıkları, bol oksijenli, kekik kokan dağlar uyutmaz sizi. Denize girin, yüzmek kahvaltıya kadar sabah sporu olsun. Biraz daha kalıyoruz burada çünkü yolumuz uzak değil, öğleye doğru Kemeriye Adasındayız. Yemek ve yüzme molası için demirliyoruz. Siesta’dan sonra yönümüz Selimiye Kızkumu yüzme molası sonrası hareket Dişlice Adası yanaşıyoruz. Bu çok ilginç kaya yapısı denize diğerlerinden farklı olarak, derine dik olarak iner. Başka koylarda görmediğimiz bu coğrafik yapı, tabii ilginç, snorkel yapmak ve yüzmek için mükemmel, geceye buradayız.

7. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Dişlice Adasındaki kahvaltıdan sonra, Çiftlik Limanına hareket ediyoruz. Ortalama 1.5 saatlik bir seyirden sonra Çiftlik Limanındayız. Öğlen yemeği için fazla uzunca kalmadan, kaptan kumanya takviyesi için Datça’ya çevirir rotayı. İkmal sırasında sizde çıkın bu şirin kasabayı gezin yada siestaya devam edin. Yolcular yata döndükten ve yatın ihtiyaçları tamamlandıktan sonra, Kargı Koyunun yanındaki Akvaryum Koyuna gelinir. Adı kadar berrak ve hoş bir koy burası, gecelemeyi burada yapıyoruz.

8. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Kargı Koyu’nun denizden görünen sahili ve dalgaların fısıldayarak kumsalla oynaşması, sabah kahvaltısını eşsiz dakikalar olarak hafızalara kazıdıktan sonra vira çapa. Ortalama 3 saatlik bir seyrimiz var antik liman Knidos’un içine demirleyen yatımız, dışarıdan da öyle güzel gözüküyor ki, kaptanınız servis botuyla sizi antik şehri görmeniz için yardımcı olacak. Gezi sonunda susamış olmalısınız, ama soğuk biralarınız ve meşrubatlarınız hazır bile, yine demir kaldırıyoruz. Gecelemeye Mersincik Limanına gidiyoruz. Seçilen bütün bu koylar, geceleri sizin emniyetiniz ve rahatınız için, yıllarca tecrübe edildikten sonra seçilmiştir. Akşama hazırlanan mükemmel yemekler ve müziğin nameleri ile bir gece daha doyumsuz sohbetlerle devam eder.

9. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Artık Gökova koylarındayız. yolculuğumuzun başlangıcından beri, Türkiye’nin en nadide yerlerini geziyoruz. Rotamız ve kiralık guletler ile tatil kararınızın ne kadar doğru olduğunu gördünüz. Hatta denizciliğe meraklı olanlar, kaptandan temel denizcilik kurallarını öğrenmek isterse, bunu zevkle yapacaklardır. Rotamız Armoni Koyu, 3.5 saatlik seyrimiz var. Seyirde rotayı siz çizin, siz hesaplayın, harita okumayı öğrenin, temel denizcilik bilgilerine sahip olun, pusula takip edin! Seveceksiniz. Yemek ve kahve molası burada ama derslere de devam. Önümüzde yarım saatlik bir rota daha var, gecelemek için Çatı Koyunu tercih ediyoruz. Mangalınızı yakın ve başına da çilingir sofrasını kurun.

10. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Çatıdan erken hareket ediyoruz. Kahvaltıya gecikmemek lazım, bu yüzden seyrimiz erken. Yaklaşık bir saat sonra Yedi Adalar Çamaltı Koyundayız. İster kumsala çıkın, ister şnorkel yapın. Doğa öyle güzel ki burada bunları size elbette abartarak anlatmıyoruz çünkü siz de artık var olanı, bir denizci gözü ile gördünüz. Her yakın mesafede bitmeyen yüzlerce koy ve temiz deniz, hatta harabeler. Nasıl bir vatanda, nasıl bir coğrafyadayız anladınız, tanrıya şükretmek gerek, çünkü bu macerayı size yaşatan kaptanlarınızın, bu karşılaştırmayı, Akdeniz’in her köşesine yaptıklarını bilin. Beş çayı sonrası rotamız Küfre Koyuna, geceleme burada. Hatıralarınıza eklediğiniz dostlarınızla şarkılar söyleyin, sesiniz güzel olmasa da mutluluk nameleri olduğu aşikardır.

11. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

O kadar görecek yer var ki, bu zamana kadar hep farklı koylarda durmak için sabah rahatınızı bozduk. Fakat hepsi sizin göz zevkiniz ve güvenliğiniz içindi. Bu seferki koyuda öyle kiralık guletler içinde manzarasını görmeden gitmeyelim dedirtenlerden, Tuzla Koyuna dümen çeviriyoruz. Kahvaltı ve öğlen yemeği için buradayız. Kaptanınız göstermedik yer bırakmamak için elinden geleni yapıyor. Vira çapa rotamız Longoz Koyu, elbette yalnız değilsiniz koylarda ama bizim seçtiğimiz kaptanlar, denizin üstü kadar denizin dibini de bilirler. Uygun bir yer bulacağına eminiz, emniyet esastır. gecelemek için buradayız. Gecenin dingin, sakin ve huzurlu sessizliği şair olmak için çok zorlamaz insanı.

Bu gecenin son gece olması da var

Emret gül renkli şarabı getirsinler

Gafil bir kez gittin mi bir daha dönmek yok

Altın değilsin ki gömüp çıkarsınlar

12. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Sabahın telaşı aşçıda farklı, gemicide başka, hepsi sizin rahatınız için. Kahvaltı sonunda hergün saat 11:00 civarında hakim rüzgarlar çıkar sürekli, rotanız istikametinde ne büyük şanstır Gökova da. Kaptan ve personeli yelkenleri fora eder makina stop. Rüzgarın fısıldayan sesi, yol alan kiralık guletler birbir etrafında dans eder gibi yatınızın sessizliği bozan hışırtısı, bunun tadını çıkarın. Rotamız Okluk Bükü. Türkiye’nin dünyayı geleneksel tırhandil ile ilk kez gezen yelkencisi, Sadun Bora buradadır. Koyun girişinde mahzun deniz kızı karşılar sizi, ama o hep Sadun Bora’yı bekler. İngiliz Limanının bu eşsiz kıvrımları büyüler sizi, kaptanınız limana yanaşır, beş çayınız, aperatifler yada rakı zamanı gelmiştir artık gerisi size kalmış.

13. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Fark ettiniz değil mi! Biz buna alışmak diyoruz, yatın sahibi gibi davranmak yerine, personele misafir olduğunuzu hissettirirseniz, bu yalnız deniz adamları sizin için inanamayacağınız kadar fedakar olabilirler. Eminiz deniz hakkında onlardan çok şeyler öğrendiniz, tanıştınız. Biz doğru kaptanı ve personeli bulduğunuzu farz ediyoruz. Tabii yanlışları düzeltmek bizim görevimiz, yeter ki bilelim. Kahvaltıdan sonra rotamız Sedir Adası. 1 saatlik seyir sonunda alargadayız. Kaptan servis botu ile sizi adaya çıkaracak, kameralarınızı almayı unutmayın. Beş çayını da burada veriyoruz. Gecelemek için Karacasöğüt Limanına demir alıyoruz. Akdeniz akşamlarının hiçbiri diğerine benzemez. Marmaris 30 dakikalık mesafede, çıkmak isterseniz kaptanınız yardımcı olacaktır.

14. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Demiri erkenden alıyoruz, rotamız Çökertmeye. 3 saatlik seyrimiz var, kahvaltıya biraz geç başlasak da Çökertme buna değer ama Orak Adasını da görmeden olmaz. Bu turkuaz renkli koy tabiat harikası, öğlen yemeğine buradayız. Maske ve paletinizi alın, keşfedin denizin dip güzelliklerini. Siesta sonrası demir alıp Kara Adanın Poyraz Limanına gecelemek için geliyoruz. Turumuzun son gecesi, karşıda Kos Adasının ışıkları görünüyor, gece sakin. Dönüş hazırlıkları için valizler hazırlanır. Tabii adettendir, misafirler gönüllerince zarflarını personele verir ki, bu memnuniyetin ifadesidir. Sizi her türlü şartlarda kollayan ve hizmet eden personelinde gönlünü almak gerek. Vedalar böyle daha gerçekçi olur.

15. Gün: Kiralık Guletler Göcek Bodrum Rotası

Artık herkes hazır, kahvaltı sonrası demir alan kaptanımız Bodrum Limanına yanaşır. Servis aracımız sizi bekliyor. Denizciler valizleri araca yerleştirirler. Işıltılı gözleri ve dinlenmiş bronz bedenleri uğurlamak tabii denizcilerin karıdır zira bilirler ki seneye yeniden buluşmak var. Verilen emeğin boşa gitmediğinin ifadesidir gülen gözler, artık veda vakti yeniden görüşmek üzere.