Kiralık Guletler

Kiralık Guletler

Kiralık Guletler

Güneybatı Anadolu sahillerinin babadan kalma mirası olan Bodrum’da kiralık guletler ile yapılan yat turları eskiden olduğu gibi sadece bodrumdan Antalya ya kadar olan sahiller ve koylarında yapılmıyor artık. Rotalar Doğu Akdeniz’e doğru Mersin, Gazipaşa’ya Batı da ise Dodecanes Yunan Adaları ve Kuş Adasına kadar genişlemiştir. Yelken donamları ile sert havalarda da seyir yapabilen ve her tür konforu ile ihtiva eden kiralık guletler profesyonel mürettebatı ile de hizmet konusunda 5 yıldızlı otellerden farklı değildir. Bugün kiralık guletler ile mavi yolculuğu tercih eden misafirlerimize istedikleri her bölgeye gönderilmek üzere güneyde kiralık gulet organize ediyoruz siz hayal edin biz gerçekleştirelim.

Kiralık guletler genelde cumartesi saat 15:00’den cumartesi 10h00 saatlerine kadar haftalık yanı 7 günlük olarak hesaplanır. Yedi gün yada 1 hafta genelde minimum charter suresi olarak kabul edilir. Yatın haftalık fiyatı yediye bölünerek gün fiyatı bulunur. Eğer 7 günden fazla olan gulet kiralama süresi söz konusu ise günlük kira suresi gün sayısı ile çarpılır ve hesaplanır. Bazı yatlarda 7 günden daha az özel gulet kiralama mümkün olmaktadır ve düşük sezon dönemlerinde birkaç günlük charter mümkündür.

İlk gün öğleden itibaren kiralık guletler ile kiralama suresi başlar ve son gün öğleyin biter. Örneğin, bir yatın kiralama dönem başlama tarihi için 1 Haziran öğleden(12:00) 8 Haziran öğlene kadar olan süre bir hafta yatın kira süresini oluşturmaktadır. Yüksek sezon oranları en popüler kiralık gulet charter dönemleri; Temmuz / Ağustos ve Noel (Christmas) ile birlikte yılbaşı için geçerlidir. Orta mevsim oranları Haziran ve Eylül ayları için geçerlidir. Düşük sezon oranları Mayıs ve Kasım için geçerlidir. Özel gulet kiralama fiyatları bu sitede doğru olduğuna inandığımız fiyatlar olmakla beraber eğer tarafımızdan size teyit edilmemişse, değişebilir olduğunu da bilmeniz gerekmektedir.