Satılık Yatlar

Satılık Yatlar

Satılık Yatlar

Satılık yat konusunda günümüzde üretilen satılık yatları sınıflandırmaya kalksak gerçekten işimiz çok zor teknolojinin getirdiği yenilikler ile beraber yola çıkarsak hayli zaman alır. Satılık yat şimdiye kadar bilindiği üzere sorgulasak üç farklı şekilde kısa ve net açıklamak gerekir. Satılık motoryatlar, satılık motor sailor & guletler dediğimiz satılık yatlar ve yelkenli satılık yatlar. Motoryatlar sadece motor gücü ile giden yüksek kapasiteleri olan navlun gemilerine kadar büyürler.

Motor ve yelken ile gidebilen geniş raht ve kullanışlı hacimleri olan yelkenli guletler ve benzeri yelkenli satılık yatlar. yelkenli yatlar ise denizde sürtünme hacmi az olan ciddi yelken donanımı ile motora ihtiyaç duymadan gidebilen satılık yat olarak bilinirler. Bu üç ayrı modelin satılık yat kendi içerlerinde farklı modeller olarak üretilmektedir örneğin Mercedes 180 – Mercedes 600s aradaki tüm diğer modeller satılık yatar portföyümüzde bakarsan karışık farklı yatlar göreceksiniz satılık yat hakkında ne söylemek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Satılık yat çoğalması bazıları tarafından ekonominin kötü gidişine bağlanırken, tersanelerde inşa edilen yeni satılık yatlar olarak yeni sezona hazırlanmakta ve ikinci el satılık yat yeni sahiplerini aramaya devam etmektedir. İkinci el satılık yat arayan ve bunu fırsat olarak değerlendirmek isteyen yabancılar için satılık gulet müşteriler artış göstermektedir. Son derece alımlı ve heyecan verici marinalarımız yat kiralama yapan ahşap yatlarımız ile dolu olmasına rağmen yeni yapılmış gelen yerli ve yabancı yatlarla çehre değiştirmekte ve önümüzdeki yaz aylarına hazırlık olarak motoryat veya satılık guletler ve yelkenli yatlar talebi az sayıdalar olsa da yat kiralama sezonu hareketli ve güzel bir yaz başlangıcı olacak gibi görünüyor.